VEĽKOSTNÁ TABUĽKA NOHAVIČIEK

Skvelo sediaca spodná bielizeň zlepšuje deň, však? V prípade, že by si potrebovala s výberom veľkostí pomôcť, určite sa nám ozvi na info@creeme.eu, my ti veľmi radi poradíme.

Dostupné veľkosti nohavičiek sú 34 až 44, ich obvody sú v tabuľke uvedené v centimetroch. Zmeraj sa krajčírskym metrom a nameranú hodnotu porovnaj s tými v tabuľke. Tam zistíš, akú veľkosť spodnej bielizne potrebuješ. Jeden tip – ak sa rozhoduješ medzi menšou a väčšou veľkosťou, zvoľ radšej tú väčšiu.

Ako sa správne zmerať?

Pri meraní zvoľ svoj prirodzený postoj, no zároveň stoj oboma nohami pevne na zemi. Najlepšie je merať sa bez oblečenia. Svoj obvod sedu zistíš tak, že sa krajčírskym metrom odmeriaš vodorovne cez najširšiu časť svojich bokov a zadku. Meter má byť natiahnutý, no bez silného škrtenia.

Je Créeme spodná bielizeň elastická, hoci je zo 100% organickej bavlny?

Áno, je elastická. Rozoznávame dva typy materiálov – tkaninu a úplet. Z tkaniny sa vyrábajú napríklad košele či nohavice, ktoré sú pevné a nenaťahujú sa. Z úpletu sa tvoria napríklad tričká, ktoré sú elastické. Jedná sa teda o to ako je textil vyrobený, či sa tká alebo pletie. Créeme spodná bielizeň je vyrobená z úpletu, preto je elastická, ale je bez prímesí syntetických materiálov ako je lycra či elastan, ktoré boli vymyslené na to, aby textil bol oveľa viac pružný a vedel sa natiahnuť niekedy aj o 30%.